Mede door de gestegen gasprijzen overwegen steeds meer woningeigenaren een warmtepomp aan te schaffen als alternatief voor verwarming. Maar daarbij rijzen wel weer nieuwe vragen. Is de woning wel geschikt voor een warmtepomp en als dat zo is: welke van de verschillende soorten kies je? Stichting Pioneering houdt dinsdag 11 oktober een bijeenkomst waarin een antwoord op deze vragen wordt gezocht.
In de studio van 1Twente in het Balengebouw (Lonnekerspoorlaan 114a) komen dinsdagavond vertegenwoordigers van drie verschillende bedrijven vertellen over de warmtepomp. De informatieavond duurt van 19.00 tot 21.00 uur en is zowel fysiek als digitaal te volgen.
Na een korte introductie vertelt een vertegenwoordiger van Itho Daalderop over de Vincent. Dat is een warmtepomp zonder buitenunit, die dus volledig in de woning zelf (in het geval van bestaande bouw aan de cv-ketel) wordt geïnstalleerd. De presentatie van Alkima gaat dieper in op het begrip 'all electric ready' (klaar voor de overstap naar volledig elektrisch) en voor welke woningen deze vorm interessant is.
Daarna wordt namens Remeha de Elga hybride toegelicht. Deze pomp haalt warmte uit de buitenlucht en werkt samen met de cv-ketel. De informatiebijeenkomst wordt afgesloten met een vragenronde. Meer informatie en een aanmeldlink is te vinden op de website van Stichting Pioneering. Mensen die zich aanmelden voor de digitale bijeenkomst krijgen een dag van tevoren een YouTube-link toegestuurd.