Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Organisatie Schrikkelfestival in Enschede: Maak van schrikkeldag nationale vrije dag

452179 959911

Maak van de extra dag in februari een nationale feestdag. Dat is de boodschap van de petitie die is opgesteld ter gelegenheid van het Schrikkelfestival dat zaterdag voor het eerst werd gehouden.

Wouke Gerritsma | Tubantia

Op tien locaties verspreid door de stad laten honderden geïnteresseerden zich onderdompelen in alles wat te maken heeft met het fenomeen schrikkeljaar. Sommige bezoekers hebben een boterhamzakje met centen bij zich om het toegangsbedrag van 3,66 euro gepast te betalen.

Binaire getallenEen onderwerp dat terugkomt bij veel deelnemende kunstenaars, dichters en muzikanten is tijd . Bij ateliergebouw de Zessprong aan de Kottendijk houdt kunstenaar Clemens Jongma, een van de initiatiefnemers van het festival, in een kamer vol met klokken aan de wand een lezing over het ontstaan van het schrikkeljaar. Binaire getallen, ons telsysteem dat al 3000 jaar oud is: het is nog aardig zware materie die voorbij komt.

Petitie
Binnenkort is het mogelijk om via www.petities.nl een verzoek te tekenen om de schrikkeldag tot een nationale vrije dag te maken. Jongma, een van de opsteller ervan, legt de redenen erachter uit. Vaak heeft een nationale vrije dag te maken met religie of oorlogen herdenken. Tijdens een schrikkeljaar vier je de relatie met planeten en sta je stil bij het fenomeen tijd.

HoopVan bezoekers krijgt Jongma positieve reacties op het festival. We willen het enthousiasme van vandaag vasthouden en er iets mee doen, vandaar ook de petitie. De hoop is dat het echt wat gaat opleveren. En daarbij, hoe leuk zou het zijn voor jarigen op 29 februari als al hun vrienden en familie dan vrij zijn?

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Emiel Muijderman

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.