Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Solar Team waagt toch een nieuwe poging, maar wel een stuk €˜groener €™

448080 919496

Er komt toch een nieuwe poging om in Twente de snelste zonneauto ter wereld te bouwen. Solar Team Twente gaat door, maar zal wel de eigen ecologische voetafdruk drastisch naar beneden moeten brengen. Ze krijgen een duidelijke opdracht mee.

Joost Dijkgraaf | Tubantia

De kogel is door de kerk: voor de negende keer zal er een groot Twents studententeam gaan sleutelen aan de snelste zonneauto ter wereld. Dat laat Solar Team Twente weten op vragen van deze krant. Hoofdpartners Universiteit Twente, Saxion, ROC en Thales blijven trouwen aan het team en investeren minimaal dezelfde bedragen in de zonnewagen als afgelopen jaar.

Vergrootglas
Het team, dat aandacht probeert te vragen voor zonne-energie, lag de afgelopen maanden onder een vergrootglas vanwege de eigen uitstoot, in combinatie met matige resultaten, hoge kosten en grote concurrentie van andere UT-teams. Solar Team Twente reisde dit jaar met 40 (staf)leden af naar Australië voor de zonnerace. Tijdens die World Solar Challenge werd de Twentse zonnewagen gevolgd door een konvooi van tien niet-elektrische auto s. Niet bepaald duurzaam voor een duurzaamheidsrace.

Down Under
Het nieuwe team krijgt een duidelijke opdracht mee: de voetafdruk moet omlaag , laat UT-woordvoerder Jochem Vreeman weten. Stichtingsvoorzitter Geert Dewulf van Solar Team Twente voegt daar aan toe dat het gehele project zal moeten verduurzamen. Daarbij wordt onder meer gedacht aan compensatie van de vliegreis en de inzet van elektrische auto s. Maar het nieuwe team zal die opdracht zelf moeten invullen. Volgens Dewulf is er niet overwogen de stekker uit het team te trekken. Solar Team Twente strandde afgelopen jaar in Australië vlak voor de finishstreep met de wereldtitel in zicht. Al sinds 2005 is Solar Team Twente van de partij Down Under, nog nooit won het de race.

We merken nog altijd volop enthousiasme en draagvlak in de regio voor zowel Solar Team Twente als de andere studententeams , zegt Dewulf. Het huidige zonnewagenteam zwaait woensdag af. Daarna wordt begonnen met de werving van een compleet nieuw team studenten van Universiteit Twente, Saxion en ROC, met als climax de WK-race in 2021.

Meedoen belangrijker dan winnen
Winnen van die race wordt niet meer de belangrijkste doelstelling. Dewulf. De focus van Solar Team Twente 2021 ligt niet meer puur en alleen op het winnen. Het zelf bedenken en toepassen van innovaties en het actief pakken van een maatschappelijke rol zijn net zo belangrijk. Die verschuiving was bij het vorige team al zichtbaar. Zo ontwikkelde die formatie de Motor Control Unit , een technisch hoogstandje dat werkt opgepikt door high-tech (auto)bedrijven.

Solar Team Twente zal daarnaast nadrukkelijker de samenwerking moeten zoeken met studententeams, zoals Green Team Twente (waterstofauto), Superbike Twente (elektrische motorfiets) en Solar Boat Twente (boot op zonne-energie). Bedrijven staan te springen om technisch talent, die zijn er volop in deze teams. Bovendien kunnen deze studenten een brugfunctie vervullen , aldus Vreeman.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Emiel Muijderman
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.