Erwin Waanders | Tubantia
Aanstichter
Voor M. en Z. is zonneklaar dat ze zelf verantwoordelijk zijn voor het geweld. Daar lopen de twee Enschedeërs ook niet voor weg. Het had nooit mogen gebeuren en het is op geen enkele manier goed te praten, maar meneer C. was zelf de aanstichter van de ruzie. Als hij normaal had gedaan en netjes op zijn beurt had gewacht was er helemaal niks gebeurd , zei M.
BeledigenUit het dossier blijkt dat de verklaringen van M. en Z. kloppen met die van getuigen. Niet zij waren de agressors, maar C. Die kwam hard aangereden en begon te schelden tegen M. en Z. en een derde vriend. Toen hem meerdere keren was gevraagd normaal te doen en hij de drie mannen bleef beledigen, knapte er iets bij M. Ik ben naar zijn auto gelopen en drukte mijn knie tegen het scherm. En ja, daarbij kan schade zijn ontstaan.
Schop onder zijn kontC. pikte het niet, stapte uit en zou M. hebben geduwd, die daarop uithaalde. Op het moment dat C. over een heggetje was gestapt en de mannen bleef beledigen kwam Z. in beeld. Hij veegde C. onderuit, waarna M. de op de grond liggende jongen tegen zijn achterwerk schopte. Toen hij nogmaals wilde trappen, had C. zich net omgedraaid, waarbij M. hem met zijn voet in het gezicht raakte in plaats van op zijn achterwerk. Ik vond dat hij een schop onder zijn kont verdiende, maar schrok enorm toen ik hem in zijn gezicht raakte , zei M.
Dat is ook wat het Openbaar Ministerie en de rechtbank M en Z. zwaar aanrekenen. Schelden is vervelend en niet gepast, maar om daarna zo over de schreef te gaan, is nog veel erger. Uw proceshouding en het feit dat u een blanco strafblad heeft maken dat ik kom tot een taakstraf , zei Officier van justitie Sanne Houtman.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Pixabay