Redactie | Tubantia
De partijen reageren met hun voorstel op recente gebeurtenissen in en rond de fietstunneltjes naar de Helmerhoek en de Wesselerbrink. Daar zou een groep overvallers volgens de politie verschillende keren hebben toegeslagen. Buurtbewoners vertelden in
De Twentsche Courant Tubantia dat ze zich niet veilig voelen in de tunnels en deze route liever niet nemen, zeker niet na zonsondergang.
Veilig De VVD, BBE, PvdA en CU herkennen deze signalen , aldus de vier fracties. Iedereen moet veilig door onze stad kunnen fietsen. Ook door onze tunnels. Dat hoort ook bij een fietsstad. In cameratoezicht zien wij een mogelijk goede oplossing.
De fracties willen van het college nu eerst een overzicht krijgen van alles dat de laatste twee jaar is gebeurd in en rond de tunnels. Daarna moet samen met de buurtbewoners worden gezocht naar een oplossing. Naast camera s denken de fracties daarbij ook aan betere verlichting.
Hoe veilig zijn de fietstunnels van Enschede? Wij vroegen het de inwoners:
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Reinier van Willigen