Zondag wordt het vernieuwde sportpark Diekman officieel geopend bij de wedstrijd van de FC Twente vrouwen tegen PSV. Om 14.15 uur opent sportwethouder Niels van den Berg het veld. De toegang tot het duel is ditmaal gratis en er zijn talrijke randactiviteiten. De metamorfose van het sportcomplex is mede mogelijk gemaakt door vele vrijwilligers. Cultuurbewaker van FC Twente Willy Berends is vooral trots.
Wat betekent de terugkeer van een deel van FC Twente naar het Diekman voor jou? Poeh, dat is meteen een heel lastige vraag. Persoonlijk vind ik het heel mooi dat de vrouwen en de jeugd tot 16 jaar, zeg maar de toekomst van de club, weer op de oale groond worden klaargestoomd voor FC Twente in Enschede. Daarmee is de cirkel wel een beetje rond zeg maar.
Er is heel veel werk verzet. Is dat allemaal liefdewerk? Pure liefde. Het kwam allemaal precies zo samen. De oprichting van de supportersvereniging Glanerbrug en hun enthousiasme om er hier iets moois van te maken. In de afgelopen maanden zag je de lol er ook echt inkomen in het toch wel vele werk, maar niemand klaagde. Het complex heeft nu weer een mooie look, al moet er links en rechts nog wel wat gebeuren, maar het straalt in elk geval weer iets uit voor Sportclub Enschede, FC Twente vrouwen en de jeugd.
Waar ben je het meest trots op? We weten allemaal hoe moeilijk het is om vrijwilligers te vinden en dan is het des te mooi om te zien hoe hier vele handen licht werk hebben gemaakt. Van de supportersvereniging Glanerbrug, Vriendenkring, de Ultras en Twente voor Twente, allemaal hebben ze hun steentje bijgedragen aan wat hier is ontstaan. Het is nog niet af, want het wachten is nog op het oude scorebord uit het Diekman Stadion dat nu in ere wordt hersteld.
Moet FC Twente eigenlijk niet weer volledig naar Enschede? Absoluut niet! De verhouding tussen het aantal jaarkaarthouders in Enschede en Hengelo is gelijk. 12 bvo s (betaald voetbal organisaties) moeten het in Nederland doen met een servicegebied zo groot als Hengelo. FC Twente is een regionale club. Het heeft naast Enschede ook Hengelo en grote delen van de rest van Twente als achterland. Daar moet de club dus ook gen onderscheid in maken en het is prima zoals het nu is geregeld met een deel in Hengelo en een deel in Enschede.
Wat is je volgende klus? Ik ben nu volop bezig met de documentaire over Enschede en de Tweede Wereldoorlog en de rol van dominee Leendert Overduin. Dat is ook weer een geweldige klus in het kader van 75 jaar bevrijding. Iets heel anders dan FC Twente, maar daarom zeker niet minder belangrijk.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Willy Berends