Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

'Tienerschool' in Enschede als overstap naar brugklas

430956 lares 1

Basisschool La Res blijft nieuwe wegen inslaan. De school, die al vijf jaar groeit, biedt met ingang van dit schooljaar de zogenaamde 'tienerschool' als makkelijke overstap naar het middelbaar onderwijs. Het nieuwe onderwijs, ook wel 10-14-school genoemd, brengt La Res onder op een nieuwe locatie aan de Dotterbloemstraat.

Schoolhoofd Renate Klokman is trots. We groeien heel erg en passen eigenlijk al een tijdje niet meer in het gebouw. De afgelopen vijf jaar zijn er honderd leerlingen bijgekomen. We hadden altijd al de ambitie om te beginnen met 10-14-onderwijs en vanaf dit schooljaar kan dat, omdat we nu de beschikking hebben over een tweede locatie.

Nieuw onderwijsconcept
10-14-onderwijs is een vrij nieuw onderwijsconcept. Kinderen gaan niet meer automatisch naar 'de middelbare', maar blijven op de basisschool tot ze toe zijn aan de stap. De school werkt hiervoor samen met het Stedelijk Lyceum, die ook leerkrachten levert om de kinderen van de tienerschool de juiste stof mee te geven.

Dit jaar begint met een groep 7/8, die komend jaar een 7/8/9 -groep wordt en het jaar daarop een 7/8/9/10. Overigens is La Res niet de eerste basisschool in Enschede die dit concept invoert; De Uitvinding ging La Res al voor.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Frans Nikkels
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.