Ruben en Bo kwamen rond 17.30 uur op Schiphol aan, klaar voor een week Valencia. Op dat moment was al bekend dat er een storing was bij het bedrijf dat de vliegtuigen vol tankt, maar wisten we verder nog niets. Dus zijn we naar de informatiebalie van KLM gegaan, om uit te vinden hoe laat we zouden vertrekken."
RuziesAangekomen bij de luchtvaartmaatschappij trof het Enschedese stel vooral chaos. Er waren maar twee dames aan het werk, terwijl er echt enorm veel mensen stonden. En toen werden er ook nog passagiers uit vliegtuigen gehaald, en die kregen voorrang in de rij. Toen ontstonden er wel kleine ruzies, want iedereen was al behoorlijk ongeduldig.
Gemser wachtte de hulp van de KLM-medewerksters niet af, maar belde met de telefonische helpdesk. Na een half uur wachttijd kwam er de oplossing: Ons vliegtuig vertrekt vanavond niet meer, maar er was nog plek op de vlucht van morgen. Dan maar een dag later weg. Ik hoop dat we ook een dag later terug kunnen, zodat we even lang op vakantie kunnen.
Geen alternatiefDe gestrande reizigers kregen van KLM een tegoedbon om op Schiphol iets te kunnen eten, maar moeten vervolgens dus weer terug naar huis. KLM kan hier ook niets aan doen, dus het is niet anders. Maar wat ik niet begrijp is dat er geen alternatief is voor het brandstofbedrijf. Er is één storing, en gelijk ligt heel de luchthaven plat.
Bij de parkeerautomaat volgde er nog wel een tweede teleurstelling: de parkeerkosten voor 3,5 uur op de Amsterdamse luchthaven. Want voor de slagboom weer omhoog ging, moest er 'even 22 euro worden afgetikt.
1Twente sprak donderdagmiddag op de radio met Ruben Gemser. Beluister het interview hieronder terug.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Bert Hellegers