Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

VIDEO | Nieuwe buurtsuper in Roombeek: €˜We vullen het aanbod aan €™

416099 913840

Yunus Ustaoglu heeft aan de Roomweg in Enschede zijn droom waargemaakt. Sinds kort drijft hij daar zijn eigen Turkse supermarkt. Al vindt hij zelf dat het vooral een winkel is die wijkbewoners verbindt.

Het is deze middag een drukte van belang in Yunus Supermarkt. Klanten zijn nieuwsgierig naar de nieuwe winkel in de galerij aan de Roomweg. Tussen alle klanten proberen Yunus en zijn oom en manager Mehmet orde te scheppen in de chaos. Hij verontschuldigt zich even later in zijn kantoor. We zijn net begonnen en worden een beetje overvallen door de drukte", zegt Yunus achter zijn bureau.

Metamorfose
De winkelruimte heeft een complete metamorfose ondergaan. Van het vroegere Elonka is niets meer te zien en de ruimte ademt de sfeer van een supermarkt. Schappen vol producten van Turkse origine. Olijven en olijfolie in overvloed, maar ook de Turkse broden zijn prominent aanwezig.

We zijn een winkel voor de hele buurt. We geloven in dit concept en denken echt mensen samen te brengen uit verschillende culturen. Dat past in de wijk Roombeek", zegt Yunus.

Broekie
Hij is met zijn 26 jaar nog een broekie, maar wordt terzijde gestaan door zijn oom Mehmet. Samen hebben ze veel ervaring in de supermarktbranche. Ik heb jarenlang een winkel gehad aan de Ribbeltsweg", zegt Mehmet. Yunus werkte bij de Albert Heijn-supermarkt in de binnenstad en heeft samen met familie een groothandel voor horecaproducten nabij de vroegere ijsbaan. Yunus: We zijn opgegroeid in middenstandsgezinnen. Vroeger hielp ik als jonge jongen al bij mijn oom in de winkel."

Investeren
Op het moment dat de Elonka het voor gezien hield, wist Yunus er al van en werden de zaken vlot geregeld. Hij heeft de winkel voor vijf jaar gehuurd en is ervan overtuigd dat hij zal slagen. We moeten investeren in ons klantenbestand en met goede aanbiedingen komen. We zijn geen concurrent voor de iets verderop gelegen Jumbo of Lidl, maar vullen juist het aanbod aan. Er komt nog een slagerij bij, maar dat was op korte termijn niet allemaal te realiseren. Vandaar dat het nog wat chaotisch lijkt, maar als het straks helemaal klaar is, dan zal het er al een stuk minder rommelig uitzien", verzekert Yunus.

1Twente Enschede nam onlangs een kijkje in de nieuwe supermarkt. Bekijk de video hierboven.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Lars Smook
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.