De eigenaren van het ontmantelde drugslab aan de Vlierstraat in Enschede dachten volgens het Openbaar Ministerie dat leden van motorclub Satudarah ze had verlinkt. Dat bleek maandagochtend in de rechtbank in Almelo, waar voorbereidende zittingen tegen de drie verdachten werden gehouden.
Een van de verdachten, Michel W. (23), wordt daarom door het OM verdacht van het voorbereiden van een aanslag. Dat zou een vergelding moeten zijn voor het wegtippen van het drugslab aan de politie.
De politie heeft bij W. een briefje gevonden met adressen waar leden van Satudarah vaak zouden komen. Het gaat onder meer om een adres van een cafetaria en een grillroom, waar volgens officier van justitie Aiden van Veen een aanslag op kon worden gepleegd.
Niet zijn handschrift
Advocaat Tuma, die W. verdedigt, zegt dat het handschrift op het briefje niet van zijn cliënt is. Omdat er verder niet meer in het dossier zou zitten, is de beschuldiging volgens de advocaat niet hard te maken.
Volgens de officier zijn er echter ook berichten die verstuurd zijn met de chatapp IronChat, waarin gezinspeeld zou worden op het willen plegen van een aanslag.
De politie kon lange tijd meekijken in IronChat - dat vooral door criminelen werd gebruikt - en dat leidde onder meer tot de vondst van het drugslab.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Carlo ter Ellen