Trampolinepark Krazy Kangaroo opent op vrijdag 1 december in de Twentehallen in Enschede. Waar eerst de indoor tennisbanen waren, staan nu tientallen trampolines. "Trampolinespringen geeft een gevoel van vrijheid", aldus locatiemanager Martijn Beekhuizen.
Volgend weekend komen er 80 testspringers. De oude tennisvloeren zijn nu nog zichtbaar, maar daar is straks niets meer van over. Behalve springen kunnen bezoekers zich ook wagen aan een hang- en klimparcours of een zwembad gevuld met schuimkussens.
Speciale sokken
Aangekomen bij het vrijspringen-gedeelte van de hal, trekt Beekhuizen zijn schoenen uit. De trampolines mogen alleen betreden worden met speciale sokken. Dus verwisselt Beekhuizen zijn schoenen voor sokken met extra grip. "Ik ben zelf nog niet zo ervaren, hoor", zegt hij als hij op de trampoline stapt.
De minimumleeftijd om te komen springen is acht jaar. Voor kinderen jonger dan acht is er een speciaal Kidsjump-uurtje. Beekhuizen richt zich vooral op tieners. "Voor hen willen we het cool maken." Een pooltafel, megatelevisie en trampolinedisco in de weekeinden.
Jumprangers
Om te zorgen dat het springen veilig gebeurt, zijn er zogenoemde jumprangers aangesteld. "Die zijn geselecteerd op of ze goed kunnen springen. Het zijn vooral leerlingen van de roc-opleiding Sport en Bewegen", vertelt Beekhuizen.
In Enschede is al een trampolinepark, Bounz Enschede, maar dat is volgens Beekhuizen geen concurrent. "Die zijn veel kleinschaliger." Volgens hem hoort Krazy Kangaroo straks tot de grootste trampolineparken van Nederland. ,"Er zijn parken die zich nu de grootste noemen, waarbij ik weet dat wij met 2.500 vierkante meter veel groter zijn."
Opening
De naam Krazy Kangaroo lijkt op die van een andere onderneming in Enschede, uitgaansgelegenheid Crazy Kangeroe aan de Oude Markt. Onhandige keus? Nee, vindt Beekhuizen. De naam is gekozen om uit te kunnen breiden in Nederland.
Op 9 december is de officiële opening van Krazy Kangaroo. De week voor de opening voor publiek wordt er door testpersonen gesprongen. "We willen verschillende scenario's testen met de proefspringers. Bijvoorbeeld kijken hoe het werkt als er grote groepen mensen tegelijkertijd komen." Voor de officiële opening zoekt Beekhuizen nog naar een passende act. Misschien turners of acrobaten. "Ik wil er echt een show van maken."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. - Foto: Carlo ter Ellen