Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Dreigende ex-geliefde uit Enschede naar Pieter Baan Centrum

286133 rechtbank hamer 51

Nicky V. (29) spuugt op het tapijt als hij voor drie Almelose rechters zit. Ook door deze houding wordt de Enschedeër naar het Pieter Baan Centrum gestuurd. Waarom niet eerder?

Als rechtbankpresident Arco Jordaans en zijn collega's hebben beslist dat Nicky V. in het Pieter Baan Centrum moet worden onderzocht, heeft de verdachte een wens: 'Moge de Here u genadig zijn', wenst hij de drie rechters en officier van justitie Vincent Smink toe. Als de recalcitrante Enschedeër even eerder wordt voorgehouden dat opname in die justitiekliniek dreigt, heeft hij maar een opmerking: 'Allah is groot'. ,,Maar die werkt niet in het Pieter Baan Centrum'', reageert president Jordaans.

De rechters zijn kritisch op het Openbaar Ministerie. Al begin mei had de aanklager om observatie kunnen vragen. ,,Dan waren we drie maanden verder geweest.'' Betreurenswaardig, menen ze. Tegelijkertijd vrezen de rechters dat de vaker veroordeelde en nu opgesloten Enschedeër opnieuw in de fout zal gaan. ,,We moeten meer van u weten.'' Nadat V. eerder op vrije voeten was gesteld, lapte hij een contactverbod met een ex-partner aan de laars. De verdachte werkt niet mee aan nader onderzoek.

SlachtofferNicky V. had tot ruim vier jaar geleden een relatie met een jonge Albergse, vertelt zij in een aangrijpende slachtofferverklaring tegen de rechters. Als zij en haar moeder op 11 april in Almelo naar een jurkje kijken, staat V. opeens voor hen, volgens de vrouwen schreeuwend en dreigend met een mes. ,,Ik lees in de media over mannen die hun ex vermoorden. Dat kan mij ook gebeuren'', zegt de Albergse.

Volgens naar moeder deed hun gezin er eerder alles aan om Nicky te helpen. ,,Maar sinds twee jaar is er boosheid. Hij heeft psychische hulp nodig'', meent moeder. ,,Hij kan zich niet verschuilen achter een slechte jeugd. Iedereen heeft keuzes, hij ook.'' Als de vrouwen hun verhaal doen, verlaat V. op eigen verzoek de zittingszaal.

BushokjeDe verdachte zou beledigende teksten over zijn de vader van zijn ex-vriendin op een bushokje in Albergen hebben gekalkt. Hij noemde hem een pedo en satan. ,,Ik heb er wat waarheden op gezet.'' Hij bekent ook via Facebook allerlei hatelijke opmerkingen de wereld ingestuurd te hebben.

Hij wordt verder vervolgd voor het mishandelen van een andere ex-vriendin in Lonneker, die op dat moment, half december, zwanger was van zijn zoontje. Verder zou hij op het dak van zijn vaders Suzuki hebben gestampt, op de parkeerplaats van een pannenkoekenrestaurant in Enschede-zuid.

De strafzaak gaat 3 november verder.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.