De studenten doen mee aan de vierweekse Summer School van Hogeschool Saxion, waarbij zij kunnen kiezen uit verschillende programma's. Een daarvan is de cursus watermanagement. De excursies binnen dit programma vinden in Twente plaats en zijn er op gericht de studenten kennis te verschaffen over het beheer van grond- en oppervlaktewater in Nederland.
Waterbeheer
De groep studenten leert aan de hand van voorbeelden uit de praktijk welke technieken hier gebruikt worden om zowel een tekort aan water alsmede overstromingen in Nederland te voorkomen. ,,Deze studenten willen zich verder verdiepen in dit thema, bijvoorbeeld omdat ze hier een studie gericht op watermanagement willen volgen. Waterbeheer is in Nederland goed ontwikkeld. Veel beter dan in Aziatische landen", zegt Rob Admiraal, woordvoerder van Saxion.
RoombeekEen treffend voorbeeld van watermanagement ligt binnen handbereik. In de wijk Roombeek speelt de gelijknamige beek een belangrijke rol in waterbeheer. De beek verdween uit het stadsbeeld door industriële ontwikkelingen, maar is weer zichtbaar gemaakt. Het levert niet alleen een mooi plaatje op, de beek zorgt ook nog eens voor de afvoer van overtollig hemelwater. Reporters van TV Enschede volgden de Chinezen op de voet in Roombeek. Bekijk die reportage hierboven terug.
De Chinese studenten brengen deze week een bezoek aan verschillende waterprojecten in Deventer, Hengelo en Enschede. Zo staat vrijdag een bezoek aan de rivier de IJssel in Deventer op het programma.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM