Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

VIDEO Enschede maakt zich op voor historische EK-finale

285355 ek oranje 1

Vandaag moet het gebeuren. De Oranje vrouwen spelen de finale van het EK in het stadion van FC Twente in Enschede. Trots, euforie en spanning zijn in de stad te voelen: de Oranjekoorts ligt hoog.

De KNVB noemt het EK Vrouwen 'een overrompelend succes' met meer dan 240.000 bezoekers en 165 miljoen kijkers uit 80 landen. De finalewedstrijd in de Grolsch Veste van zondagmiddag is stijf uitverkocht en het record van 3,2 miljoen Nederlandse kijkers voor de halve finale wordt naar alle waarschijnlijkheid nog verder verbroken.

13 miljoen kijkers
De finalewedstrijd wordt in 80 landen uitgezonden, waarbij de UEFA verwacht dat er wereldwijd 13 miljoen mensen zullen afstemmen op de eindstrijd. Volgens de UEFA is een Europese eindronde voor voetbalsters bovendien nog nooit eerder zó goed bezocht als de komende EK-finale.

'Perfect voetbalweer'
Voor de Oranje Leeuwinnen is het deze zondag aangenaam voetbalweer met vrij veel zon en een aangename graad of 23. De kans op buien is gering, zo meldt Weeronline, die de weersomstandigheden als 'perfect voetbalweer' typeert.

Programma
13.45 uur: De fanwalk gaat van start. De Oranje-supporters lopen over een tocht van 4,5 kilometer lang richting de Grolsch Veste. En dat zorgt ongetwijfeld weer voor een groot feest. De NS zet extra treinen in om de duizenden bezoekers te kunnen vervoeren.

17.00 uur: Aftrap in de Grolsch Veste waar de Oranje Leeuwinnen de finalewedstrijd spelen tegen Denemarken.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Lars Smook.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.