Twente sloot de oefencampagne af met een wedstrijd, die 3x45 minuten duurde en ver van huis achter gesloten deuren werd afgewerkt. Het positieve nieuws was dat de eerste keus in 90 minuten geen treffers toestond tegen een ploeg die kwalitatief meer te bieden heeft. Het negatieve was dat de Enschedeers geheel in stijl van deze voorbereiding weer niet tot scoren kwamen. Sterker nog, Twente kreeg zelf ook geen enkele kans. Het gebrek aan stootkracht en creativiteit is een serieus probleem voor Twente, dat nu al 5 duels achter elkaar droog staat.
Vuckic
In het eerste deel van de wedstrijd speelde Twente met de ploeg die in grote lijnen volgende week ook begint tegen Feyenoord. Trainer Rene Hake hoopt alleen dat hij dan wel de beschikking heeft over Harris Vuckic, die geblesseerd in Nederland was achtergebleven. Ook Oussama Assaidi en Jos Hooiveld reisden niet met de ploeg mee. Beiden zijn fysiek nog niet op het niveau in een week meerdere wedstrijden te spelen. Het is wel duidelijk dat zolang de gewenste versterking op de vleugels uitblijft Hake kiest voor twee man voorop: Marko. Kvasina en Tom Boere, met Fredrik Jensen in een nieuwe rol vanaf links en Nikola Gjorgjev vanaf de rechterkant.
Kansen afdwingen
Twente hield in Mainz met de eerste keus best aardig stand tegen de club uit de Bundesliga. De thuisploeg was in het oude, stadion am Bruchweg wel beter en gevaarlijker, maar de Tukkers werden nooit ondersteboven gespeeld. Probleem is alleen dat Twente naar voren helemaal niets afdwingt. Kvasina won regelmatig het een-op-een-gevecht met zijn tegenstanders, maar dat waren allemaal duels ver van het doel. Het enige schot dat Twente in het eerste blok loste was van Kvasina en toen waren er 38 minuten gespeeld. In het tweede blok met Joachim Andersen voor Bijen liep Twente alleen maar achter de bal en de tegenstander aan. Mainz waar oud-Ajacied Viktor Fischer een basisplaats had - slaagde er echter niet in dat vele balbezit om te zetten in kansen. Zo bleef het na 90 minuten 0-0.
Buckley-Ricketts
In het laatste blok van 45 minuten speelde de tweede keus van Twente. Het meest opvallend was daarbij het debuut van de Engelse huurling Isaac Buckley-Ricketts, die 25 minuten meespeelde. Hoewel het nog veel te vroeg is voor een oordeel, is het wel duidelijk dat de van Manchester City overgekomen jeugdinternational nog geen speler is die er meteen in de eredivisie staat. Dat Twente in het dat resterende deel alsnog een treffer incasseerde, was niet zo verrassend. Volgens Mainz-trainer Sandro Schwarz heeft hij 22 basisspelers in zijn selectie en dat kan zijn collega Rene Hake moeilijk zeggen. Tegen de reserves van Twente doorbrak Mainz al na 5 minuten de impasse (1-0). Een kwartier voor tijd kwamen de Duitsers ook nog op 2-0, nadat een onhandige sliding van Jeroen van der Lely, een strafschop betekende.
Onmachtig
De jonge Tukkers, met alleen Bijen, Andersen en Van der Lely als ervaren krachten , deden hun best en werden ook niet weggespeeld, maar net als de A-ploeg was het aanvallend onmachtig.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM