Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Sushirestaurant Blue Sakura voelt zich niet welkom in Hengelo

279362 download 50

Een groot Japans sushirestaurant wordt met open armen ontvangen als het zich vestigt in het centrum van Hengelo. Maar Blue Sakura voelt zich niet welkom.

Het leek op goed nieuws dat woensdag uit het Hengelose stadhuis kwam: alle bezwaren tegen de komst van Blue Sakura, een groot Japans all you can eat- restaurant zijn ongegrond verklaard. En dus mag de sushizaak het pand op de hoek van het Stationsplein en de Brinkpassage verbouwen tot horecagelegenheid. Daarmee zou Hengelo na Enschede en Zwolle de derde stad zijn met een vestiging.

Te lang geduurd
Maar of Hengelo straks een nieuwe zaak krijgt, is de grote vraag. Het restaurant twijfelt. Volgens een woordvoerder van Sakura Enschede heeft het allemaal "veel te lang geduurd". "We hebben in oktober vorig jaar onze aanvraag ingediend bij de gemeente Hengelo. Wat ons betreft had het sushirestaurant in februari al geopend kunnen zijn. Maar er is veel te lang over gepraat."

Verstoord
Tegen het plan kwam vanaf het begin weerstand van andere horeca-ondernemers. Kami Sushi uit de Drienerstraat vreesde dat met de komst van een restaurant met 100 zitplaatsen de markt binnen Hengelo ernstig zou worden verstoord. Er kwamen ook bezwaren van onder meer Grieks restaurant Delphi, City Lounge XL en Caballeros aan de Marktstraat en MC Wok op de markt, omdat zij vonden dat avondhoreca juist rond het Burgemeester Jansenplein moest worden geconcentreerd, en niet bij het station.

Twijfelen
Dat de bezwaren uitgerekend van collega-horecaondernemers komen, is Blue Sakura niet in de koude kleren gaan zitten. "Wij voelen ons niet welkom. Het brengt ons in ieder geval ernstig aan het twijfelen of we ons in Hengelo moeten vestigen." De gemeente zegt in een reactie dat ze de signalen van twijfels hebben ontvangen. Ze zijn van plan om contact op te nemen met het restaurant.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Reinier van Willigen
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.