De renners gaan zaterdag van start, maar voor de familie Van der Hulst is de ronde van Frankrijk al een paar weken geleden begonnen. Haar officiële Tour de France-spel ligt in de winkels en magazijnen van webshops in de Benelux.
"De verkoop gaat heel goed, vooral in België", zegt Hans van der Hulst. "Van de eerste oplage van 10.000 stuks is al een groot deel weg. We zien via onze onlinetool dat de kopers het spel echt veel spelen en fanatiek de standen bijhouden. Champagne? Haha, nou, zover is het nog niet."
Strategisch spel
De vliegende start is de bekroning van vele jaren dobbelen, tactieken verfijnen en een voorzichtige eigen productie in beperkte oplage van het familiebedrijfje HulstGames. Het spel is een strategisch en tactisch realistische weergave van de wielersport, met keuzemogelijkheden voor eendaagse koersen tot en met wekenlange rondes met proloog, tijdritten en bergetappes.
Vaarwel Linkeballen, welkom Tour de France. Op de kop af 50 jaar nadat Hans van der Hulst (68) zijn eigen wielerspel van papier en karton maakte, heeft hij samen met zijn zoons Ron (40) en Barry (41) een eigentijdse versie in de winkels liggen. "Ik heb het spel dan wel bedacht, maar mijn zoons hebben de power gehad om er echt wat van te maken", zegt Van der Hulst trots. Het spel heeft de officiële Tour de France-stempel, waarmee het spel ook buiten de landsgrenzen goed kan worden verkocht.
Flinke investering
De familie heeft meer dan 20.000 euro in het project zitten. Van der Hulst verwacht dat die terugverdiend worden. Zeker als het hun uitgever JustGames gaat lukken om een licentie voor het bordspel te krijgen voor Frankrijk en wellicht Spanje en Italië. "Of het spel daar dezelfde naam houdt, of een Vuelta- of Giro-spel wordt, moeten we nog even bekijken. Voorlopig zijn we druk met ons volgende zet: een heel mooi Formule 1-racespel. Daar verwachten we veel van, zeker met alle belangstelling voor Max Verstappen."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Emiel Muijderman