Met ruim 8000 deelnemers is het evenement de grootste estafetteloop ter wereld en na afloop vieren nog eens vele duizenden studenten het feestje met de lopers mee. Daarmee is de Batavierenrace tevens het grootste studentenfestijn van de Benelux.
Het vertrek was traditiegetrouw vrijdagavond om 22.30 uur bij de Radboud Universiteit in Nijmegen. De totale loopafstand bedroeg 175 kilometer en was onderverdeeld in 25 etappes met lengtes die varieerden van 3,6 tot 10,5 km. In totaal namen 350 ploegen deel. Naast het algemeen klassement was er een speciale Topicus Universiteitscompetitie. Voor deze prestigieuze topcompetitie vaardigden de universiteitssteden van Nederland elk een ploeg af met hun beste hardlopende studenten. Dit klassement is officieel onderdeel van het landelijke Nederlands Studenten Kampioenschap.
Voor de eerste keer maakten vluchtelingen deel uit van een team. Het betrof vier minderjarige alleenstaande vluchtelingen uit Eritrea, die zich aansloten bij het studententeam van AIESEC. De jonge vluchtelingen zijn gehuisvest in Arnhem en volgen er een vooropleiding voor het MBO. Wie weet schoppen ze het uiteindelijk nog tot de universiteit , aldus studentenorganisator Ellen van Bourgondien.
De jonge vluchtelingen liepen zaterdagmorgen hun etappes. Dat ging hen goed af, volgens begeleider Chris Stomp. Hij is clustermanager van opvangtehuizen in Arnhem en Winterswijk. De jongens gingen als een speer. Biniam van 14 jaar liep de 7,8 kilometer in dertig minuten en Samsom van 18 jaar de tien kilometer in 43 minuten. Stomp had vrijdag nog gezorgd dat de jongens sportschoenen kregen. Daar zijn ze heel blij mee. Ze gingen na het volbrengen van hun etappes niet mee naar Enschede. De jongens zijn helemaal kapot. En het feest snappen ze toch niet, maar ze vonden het heel erg mooi om mee te mogen doen , verzekert Stomp.
Uitslag
Het universiteitsteam van Amsterdam won de 45e editie van de Batavierenrace. Nijmegen de winnaar van de afgelopen twee edities werd nipt tweede, gevolgd door Groningen. Het UT/Saxion-team behaalde een vijfde plaats. Bij de algemene competitie won het team Succes is een keuze .
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Bert Hellegers