Of je gelukkig bent op je werk ligt natuurlijk grotendeels aan jezelf. Maar de werkgever heeft een net zo belangrijke taak. Sterker nog: personeelsmanagement is het hart van elke florerende onderneming. Dat vindt Tanya Bondarouk. Zij is hoogleraar in een vak waarvan weinigen weten dat het op de Universiteit Twente wordt gedoceerd: Human Resource Management.
Talenten
Tanya Bondarouk heeft zelf alles uit haar talenten gehaald. Ze was universitair docent aan de universiteit van St. Petersburg. Tijdens een uitwisseling met de UT wist ze meteen dat ze in Twente wilde blijven en zegde haar baan op. Op de UT begon ze opnieuw, aan een nieuwe studie. 15 jaar later werd ze hier hoogleraar. Ze is met een Nederlandse man getrouwd en is Nederlandse. ,,Ik heb geen Russisch paspoort meer.
Ze is zeer gedreven op haar vakgebied: ,,Personeelsmanagement is de centrale strategische functie waarmee een bedrijf talent binnen kan halen. Zit de personeelsmanager aan de directietafel of niet, dat zegt genoeg. Dit zegt ze in een interview met Tubantia.
Top 3
Wat moet een bedrijf doen om het personeel te binden, en gelukkig en blij te houden? Tanya Bondarouk maakte een top 3.
1. Zorg dat er een gezonde en respectvolle organisatiecultuur heerst.
2. Zorg voor competente leiding op alle niveaus in het bedrijf en bied groeikansen.
3. Erken en vier alle successen, hoe klein ook, en maak jobs interessant en uitdagend.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Carlo ter Ellen.