Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Prinsessen reiken eerste Prins Friso Ingenieursprijs uit

43003 prinsessen

Allard van Hoeken heeft woensdagmiddag in Enschede als eerste de Prins Friso Ingenieursprijs in ontvangst genomen. De prijsuitreiking was op campus van de Universiteit Twente. Prinses Beatrix en prinses Mabel waren erbij.

Van Hoeken is medewerker van het bedrijf Bluewater Energy Services. Hij werd gekozen tot Ingenieur van het Jaar. Volgens de jury weet Van Hoeken onder meer 'internationale successen te boeken door het technische innovatieve te verbinden met bedrijfsmatig inzicht'. Het KIVI, Koninklijk Instituut Van Ingenieurs, kent de prijs voortaan jaarlijks toe. Prins Friso was ingenieur werktuigbouwkunde en lucht- en ruimtevaarttechniek. Hij was ook lid van de beroepsvereniging KIVI. Friso overleed in augustus 2013 overleed aan de gevolgen van een skiongeval.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.