De kandidaten werden ontvangen in het Stadslab op het Indiëterrein, met koffie, thee en iets lekkers, kregen een sticker met hun naam en zetten vervolgens in een van de zalen van het Stadslab hun beste beentje voor, in de hoop op een rol in dit locatietheater.
Voor Jorieke Vriesema (35) is het niet de eerste keer dat ze auditie doet. Ervaring met theater deed ze als op sinds ze meedoet bij een percussiegroep, die ook straattheater speelt. “Op projectmatige basis theater maken vind ik leuk. Ik zit liever nergens lang aan vast. Projectmatig betekent een paar weken ‘borrelen’, een paar weken stralen en dan is het voorbij. Maar dan heb je wel iets moois meebeleefd.” Haar eerste optreden tijdens een theaterproductie in de openlucht was in 2017, Robin Hood in Hertme en ze deed onder andere mee in Stork! in 2018.
Aanstaand weekend, zaterdag 7 mei en zondag 8 mei, speelt ze in Nijverdal de rol van Anna in het theaterstuk ‘Nooit vergeten’, over onder andere het bombardement van Nijverdal in oorlogstijd. “Juist nu, met de oorlog in Oekraïne, willen we het publiek meenemen in dit stuk, waar we laten zien dat in een oorlog niet alles zwart of wit is, en dat er tussen goed en kwaad soms maar een hele dunne lijn zit.”
Van Katoen en Water
Uiteraard hoopt ze mee te kunnen doen in het theaterstuk over de historie van Almelo. “Het zou mooi zijn als er een rol is die bij mij past. Als dat deze keer niet zo is, komt er wel weer iets anders op mijn pad.”
Het spelen met professionals en amateurs in een theaterstuk, over een stuk lokale geschiedenis, vindt ze super interessant. “Maar vooral leuk is de groepsbinding, die ontstaat. Samen creëer je een band. Het is fantastisch om met een nieuwe groep mensen iets moois te maken en mensen meeslepen in een verhaal, dat ze niet meer vergeten.”
Van Katoen en Water speelt in Almelo, maar de kandidaat-acteurs, zangers en dansers komen uit de hele regio. “Dankzij de theaterproducties die de afgelopen jaren in Twente zijn gehouden, is er een actieve spelersgroepachterban opgebouwd”, vertelt producent Ellen Wisse. “Naast bekende gezichten zien we ook veel nieuwe gezichten. Mensen hebben een voorstelling bijgewoond, zien hoe leuk het is en willen graag meedoen.”
Hoofdrol voor Laus Steenbeke
Voor de voorstelling zijn dertig acteurs nodig. Daarnaast worden voorafgaand aan de voorstellingen, ook acteurs ingezet op het voorterrein, en daarvoor zijn ook mensen nodig. De hoofdrollen zijn al bekend.
::foto2::
Laus Steenbeeke speelt stadsarchivaris Bertus, die op zijn sterfbed het roerige verleden van Almelo doorleeft. Hij wordt verpleegd door Renée de Gruijl. Vertellers zijn Laurens ten Den en André Manuel. Merel Kappenburg en Bart Klop spelen een verliefd Almeloos koppel.
De repetities starten 27 juli en duren tot 23 augustus. De speelperiode is van 24 augustus tot 11 september.
Vrijwilligers nodig
Er zijn ook nog vrijwilligers nodig, onder andere voor het uitserveren van het eten, het ontvangen van bezoekers, de kaartcontrole, het begeleiden van de bezoekers naar de tribune en de backstage catering.
Belangstellenden kunnen zich aanmelden via de website www.vankatoenenwater.nl