Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Almelo

Einde seizoen voor Heracles

Team staf heracles almelo 2020
Team en staf Heracles Almelo 2020
Beeld: Twente FM

ALMELO – Geen achtste plek voor Heracles Almelo en ook geen play-offs voor Europees voetbal.


Het seizoen er op voor de ploeg van trainer Frank Wormuth. Heracles verloor zondag in Alkmaar met 5-0 van AZ. Sparta pakte de achtste plek en gaat de play-offs in na een 1-2 overwinning bij Heerenveen. Heracles finisht op de negende plek met 44 punten uit 34 wedstrijden.

Heracles miste in Alkmaar de geblesseerde Rai Vloet, de geschorste Robin Pröpper en de zieke Marco Rente. Mateo Les en Mats Knoester vormden het centrum van de defensie, terwijl er ook een plek was ingeruimd voor Elias Sierra, Sinan Bakis en Ismail Azzaoui. Delano Burgzorg en Kasper Lunding begonnen op de bank.

In de beginfase was het duel redelijk in evenwicht. Heracles loerde op de counter, maar was slordig aan de bal. Halverwege de eerste helft werden de Almelöers wel gevaarlijk met prima voorzetten van Giacomo Quagliata. Bij de eerste kopte aanvoerder Orestis Kiomourtzoglou op de paal en bij de tweede kon doelman Bizot nog maar net voorkomen dat Bakis scoorde. AZ antwoordde met de 1-0
van Boadu in de 41e minuut.

In de tweede helft maakte AZ er al snel 2-0 van na een goede aanval over links met Karlsson als afmaker. Karlsson maakte ook de 3-0 in de 57e minuut. Bij de 4-0 van Boadu verzorgde invaller Tim Breukers onbedoeld de assist. De 5-0 was een goal van Wijndal. Breukers sloot zijn carrière af als aanvoerder nadat Kiomourtzoglou was gewisseld voor Rohat Agca. Breukers zei dat hij ‘het mooi
vond om in te vallen’. “Mooier dan op de bank.’’

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.