Carnavalshoogheden strijden tegen elkaar op een simulatie Racing toernooi. Naast alle Carnavalsdrukte nemen de hoogheden uit Twente het tegen elkaar op in een onderling toernooi in Weerselo. De winnaar gaat er vandoor met een race avond voor de hele Raad van Elf.
De komende drie weken strijden hoogheden uit heel Twente tegen elkaar op het circuit Red Bull ring. Niet in Oostenrijk, maar in de kelder van RV Actief in Weerselo. “Met de simulatoren gaan de hoogheden racen als Max Verstappen”, vertelt Rob Vreeswijk, eigenaar RV Actief.
Woensdagavond zijn de eerste hoogheden aan de beurt om hun innerlijke racemonster los te laten. Op het circuit van Oostenrijk. Volgens Vreeswijk is ervoor het makkelijkste circuit gekozen, zodat er minder oefening nodig is.
Tijdens de carnavalsperiode zijn alle kalenders volgepland met feestjes en verplichtingen, weet ook Vreeswijk, die ook Prins Carnaval is geweest: “Je ziet elkaar alleen maar tijdens de feesten, nu kunnen ze onderling gezellig een biertje drinken en racen.” Dit jaar is het lang carnaval, waardoor er toch wat ruimte is voor dit soort ludieke activiteiten.
De grote finale wordt, in overleg met de finalisten, na carnaval gespeeld. De drie winnaars van elke raceavond en de vijf snelste racerondes strijden in de finale. Zij vechten voor een leuke raceavond voor hun Raad van Elf. Een mooie afsluiter van carnaval dus!