Een inmiddels 29-jarige Enschedeër veroorzaakte op 12 mei 2023 een heftig ongeval op de Burgemeester van Veenlaan. Hij reed achterop twee fietsers en liet deze vervolgens gewond achter. Omdat de vraag of de man een telefoon vasthield ten tijde van het ongeval niet kan worden beantwoord, houdt de rechtbank het bij een taakstraf van 180 uur.
Een verkreukelde wielrenfiets en een zwaar beschadigde damesfiets op het wegdek zijn die vrijdagavond de stille getuigen van het ongeval. De slachtoffers worden afgevoerd naar het Medisch Spectrum Twente. De jongedame komt er vanaf met wat kneuzingen, maar met de jongeman gaat het minder goed. Hij heeft onder meer een gebroken sleutelbeen en van het hersenletsel dat hij oploopt is hij nog altijd herstellende. Zijn reukvermogen krijgt hij nooit meer terug.
Terwijl de slachtoffers op medische hulp wachten, is de automobilist gevlucht. Een andere weggebruiker omschrijft in een getuigenverklaring het moment van het ongeval: de zwarte auto van de op dat moment 27-jarige Enschedeër maakt op de Burgemeester van Veenlaan een ruk naar rechts over het fietspad en dan vliegt een persoon over de motorkap.
Met hoge snelheid gaat de auto er daarna vandoor. De getuige bedenkt zich geen moment en gaat met zijn eigen auto in de achtervolging. Een dollemansrit dwars door de straten van Boswinkel eindigt uiteindelijk in de wijk Ruwenbos. Daar parkeert de veroorzaker van het ongeval zijn voertuig en zet zijn vlucht te voet voort. Later zal hij thuis door agenten worden opgezocht en zeggen dat hij op de bank heeft liggen slapen.
Uit telefoondata en latere verklaringen van de automobilist blijkt dat hij om 22.22 uur de parkeerplaats van het nabijgelegen Winkelcentrum Boswinkel heeft verlaten. Niet veel later wordt de sociale media-app Snapchat op zijn telefoon geopend. Dan wordt er weer geschakeld met muziekapp Spotify en precies 28 seconden daarna komt de eerste melding van het ongeval binnen bij de 112-centrale.
De grote vraag is of de Enschedeër zijn telefoon tijdens het rijden vasthad en daardoor de twee fietsers op het fietspad over het hoofd zag. Hijzelf verklaart dat hij Snapchat opende toen hij bij het verkeerslicht aan de Wethouder Beversstraat voor het rode licht stond te wachten. Toen het groen werd zou hij de telefoon hebben weggelegd, waardoor het automatisch overschakelde op Spotify, en linksaf zijn geslagen op de Burgemeester van Veenlaan.
Dat het ongeval kon gebeuren wijt de Enschedeër aan steken die hij in zijn hoofd voelde. Hij deed daarop zijn linkerhand voor zijn linkeroog en zag daardoor de fietsers over het hoofd. Hij zou daardoor ook niet in de gaten hebben gehad dat hij überhaupt een aanrijding had veroorzaakt.
De rechter volgt die uitleg niet. De automobilist had de harde klap moeten voelen en bovendien was de voorruit na het ongeval zwaar beschadigd. Het kan niet worden bewezen dat de Enschedeër zijn telefoon vasthield ten tijde van het ongeval, maar dat betekent volgens de rechter dat hij in ieder geval onvoorzichtig heeft gereden.
Dat hij is gevlucht rekent de rechter hem zwaar aan. Het oordeel luidt een taakstraf van 180 uur en een ontzegging van de rijbevoegdheid van twee jaar (waarvan een jaar voorwaardelijk). De verdediging pleitte voor een volledig voorwaardelijke rijontzegging, omdat hij een auto nodig heeft voor zijn werk.