Duitse herder kringroep DWS´55 uit Overdinkel bestaat 70 jaar, de club voor liefhebbers van het hondenras is opgericht in 1955. En is bedoeld voor het opvoeden van Duitse herdershonden. De club staat bekend om zijn opvoedingsprogramma, maar vooral vanwege de gezelligheid die deze club heeft met al zijn hondenliefhebbers.
Sinds de oprichting in 1955 is de vereniging uitgegroeid tot een bloeiende club met veel liefhebbers van dit speciale hondenras. De vereniging doet vaak mee met hondenshows, ook richt ook honden af op een rustige manier. "Wij richten de hond puur af op gehoorzaamheid", benadrukt Jan Lentfert van DWS'55. "Wij richten de hond op een rustige manier af. Niet zoals bij de politie gebeurt."
Veel mensen vinden de Duitse herder een eng hondenras. "Hij lijkt een beetje op de wolf, maar hij heeft daar niks mee te maken", vertelt Lentfert. Hij vindt dat mensen het hondenras geen eerlijke kans geven. "Dat is typisch de mens, alleen maar vooroordelen." Volgens hem is de Duitse herder een betrouwbaar en slim hondenras.
In juli of augustus wordt er een open dag georganiseerd. "Dit hebben wij een paar jaar geleden ook al gedaan, dit was een groot succes", aldus Lentfert. Ook wordt er een feestje gehouden voor de leden met hun honden. Kortom, Kringgroep DWS'55 laat het jubileum niet zomaar voorbijgaan.