Verkeer
Stuur appje
Zoek

Enschedese Maud te zien in nieuwe SBS-talentenshow: ‘Douwe Bob koos ik niet, want ik ben te groot fan’

Maud Weijtens 2 c Ernst Bergboer
Beeld: Ernst Bergboer

Maud Weijtens uit Enschede doet mee aan de nieuwe SBS6-talentenjacht Talent Unplugged. In dit programma maken en spelen muzikanten akoestische versies van een bestaande nummers, onder begeleiding van coach Douwe Bob, MEAU of Thomas Acda. De winnaar krijgt een eigen theatertour en een optreden in het voorprogramma van de coach.

De Enschedese conservatoriumstudent stuitte online op de aanmeldingsoproep voor het programma. “Ik zag het en wist meteen: hier wil ik aan meedoen”, vertelt Weijtens. “Dus ik heb me aangemeld, en zo begon het avontuur.”

Geheim

Ze kan alvast een klein geheim verklappen: “Mijn coach is MEAU.” De singer-songwriter begeleidt Weijtens bij het transformeren van een bestaand nummer naar een unieke, akoestische versie. “Bij de aanmelding mocht ik een voorkeur opgeven. Douwe Bob leek me geweldig, maar misschien lastig omdat ik fan van hem ben. Thomas Acda zou ook een mooie keuze zijn geweest, maar ik ben ontzettend blij met MEAU als coach.”

“Ik hou ervan om oude levensliederen om te toveren naar een nieuwe versie.”

Dit doet ze zonder haar vertrouwde Enschedese band MAUD. “Het voelde voor mij niet heel vreemd om zonder mijn eigen band te spelen. In de studio kregen we een beschikbare band en die was echt ontzettend goed.”

Akoestische strijd

In Talent Unplugged nemen de deelnemers het niet tegen iedereen op, maar strijden ze in de eerste aflevering binnen een team met dezelfde coach. Per groep van drie kiest een vakjury op basis van het hoogste gemiddelde cijfer wie direct doorgaat. Vervolgens mag de coach nog één deelnemer uit zijn team redden.

In de daaropvolgende afleveringen wachten nieuwe uitdagingen, zoals duetten en solo-optredens, waarin de artiesten hun eigen stijl verder kunnen laten zien. Uiteindelijk blijft een selecte groep over die in de finale strijdt om de hoofdprijs: een eigen theatertour en een optreden in het voorprogramma van hun coach.

In een ander jasje

Het lied dat de Enschedese muzikante gaat spelen, komt uit de oude doos. “Het is Dokter Bernhard van Bonnie St. Claire.” De keuze lijkt bijzonder, maar de stijl blijkt

dichter bij Weijtens te liggen dan verwacht. “Ik hou ervan om oude levensliederen om te toveren naar een nieuwe versie.”

Naast het werken met beroemde muzikanten, ziet ze deelname aan het programma ook als een kans om nieuwe deuren te openen. “Tijdens de opnames lopen er ook mensen van concertorganisator MOJO rond, dus ik hoop dat ze met een schuin oog meegekeken hebben.”

Maud Weijtens is zaterdag 15 maart om 20:00 uur te zien in de eerste aflevering van Talent Unplugged op SBS6.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.