Voor de amateurvoetballers SVZW uit Wierden staan nu vier uitwedstrijden op rij in de eerste klasse G KNVB op het programma. De eerste in die serie is de wedstrijd tegen Drenthina in Emmen. Voor de Zwaluwen is het zaak om de komende weken de koppositie te behouden.
Drenthina is al heel lang de rode lantaarndrager in de eerste klasse G. Met 6 punten uit 16 wedstrijden is de situatie voor de club erg zorgelijk. De achterstand op de veilige 10e plek is inmiddels 13 punten. “Rechtstreekse handhaving lijkt er niet meer in te zitten. De ploeg die op de 11e plaats eindigt komt in de nacompetitie terecht. Daar staat nu DVC’26 met 14 punten. De achterstand op die plek is dus ook al wel aanzienlijk, maar dat zou nog kunnen. Drenthina moet dan wel punten gaan halen”, aldus Gerrit Koers van SVZW. Drenthina won in februari met 2-1 van Sparta Enschede, en dat was meteen de enige keer dat Drenthina een wedstrijd won in het huidige seizoen.
De eerder gespeelde wedstrijd in Wierden tussen deze beide clubs eindigde in een 5-1 overwinning voor SVZW. “Drenthina weet dat het de punten hard nodig heeft en moet dus gaan voor de overwinning.” Drenthina is de ploeg met de minste gescoorde doelpunten, 17 stuks, en dan komt de ploeg met de minste tegendoelpunten, 15 stuks, op bezoek. Aaron Brinks is de man die 9 van de 17 doelpunten scoorde.
SVZW speelde afgelopen zaterdag thuis tegen NEO en verloor deze wedstrijd met 0-1. NEO ging met 3 punten terug naar Borne. SVZW staat nog steeds bovenaan maar de achtervolgers zijn weer een stukje dichterbij gekomen. “Voor SVZW is het een zaak van vallen, opstaan en weer doorgaan. Je kunt ook als koploper altijd een keer tegen een nederlaag aanlopen. Deze week weer goed trainen met elkaar en de verloren wedstrijd analyseren. Er zijn wel leerpunten uit de nederlaag te halen”, meent Koers. “SVZW heeft dit seizoen al vaak laten zien dat het goed zit met de teamgeest, dus het moet weer goed komen in de komende wedstrijden. Gelet op de vele goede wedstrijden die SVZW dit seizoen speelde kan er toch wel met vertrouwen worden toegeleefd naar de wedstrijd tegen Drenthina.”
Door de nederlaag van SVZW en de overwinningen van de achtervolgers is de strijd om de eerste plaats weet helemaal open. Longa’30 heeft een wedstrijd minder gespeeld en staat nu 6 punten achter op SVZW. En komen dus spannende weken aan in de eerste klasse G, te beginnen met komend weekend.
De wedstrijd Drenthina - SVZW wordt gespeeld op Sportpark De Oude Ros in Emmen. De aftrap is om 14.30 uur.