Bij een zwaar ongeval op de Alstätter Strasse in Gronau, zo'n 500 meter over de grens bij Enschede, zijn vrijdagmiddag vier gewonden gevallen. Een tweetal slachtoffers is er ernstig aan toe. Het paard dat voor de koets gespannen was vecht voor zijn leven.
Rond het middaguur kwamen er een koets en een auto hard met elkaar in botsing op de straat, die ook veel wordt gebruikt door Nederlanders. "Twee auto's wilden inhalen. De eerste haalt in en de auto erachter ziet die koets niet", verklaart de politie over hoe het ongeluk gebeurde. "Met zijn rechter-voorkant rijdt de auto vol op de linker-achterkant van de koets."
Volgens de politie ter plaatse zijn vier personen overgebracht naar het ziekenhuis, twee waren er ernstig aan toe. Zij zaten op de koets. "Ook de automobilist is gewond naar het ziekenhuis gebracht en de bijrijder in shock afgevoerd." De hulpdiensten zijn drie uur na de aanrijding nog steeds bezig om het leven van het paard te redden.
Hulpdiensten zijn met groot materieel uitgerukt. De weg is de komende uren afgesloten voor onderzoek. Alle verkeer in de omgeving moet omrijden. Het verkeer in de omgeving staat hierdoor vast.